آموزش کار, مقالات

چگونه رنگ را با سشوار صنعتی خشک کنیم؟

شسوار صنعتی

سشوار صنعتی نقش مهمی در پروژه های خانگی و صنعتی بسیاری کاربرد دارد. همچنین از آن در صنایع هوافضا، خودروسازی و قایق‌رانی نیز استفاده می شود. در این مقاله به بررسی کلی نحوه کار با سشوار های صنعتی می پردازیم.

نحوه کار با سشوار صنعتی

سشوار صنعتی مانند سشوار های خانگی می باشد. هنگامی که آن ها را روشن می کنید، باید یک دقیقه صبر کنید تا هوای خارج شده در دمای مناسب قرار گیرد. پس از اتمام کار، باید صبر کنید تا کاملاً خنک شود و سپس آن را با یک پارچه یا دستمال کاغذی ساده تمیز کنید و سپس آن را کنار بگذارید. برای همه محل ‌های کاری خود، باید دستکش ‌های ضخیم یا باغبانی بپوشید، مراقب باشید که دستکش ها حاوی پلاستیکی نباشند، زیرا ممکن است ذوب شوند و دست شما را بسوزانند. اگر احتمال دارد که زباله ها به اطراف پرواز کنند، همیشه از عینک ایمنی استفاده کنید. در نهایت، از ماسکی استفاده کنید که بخارات سمی موادی را که حرارت می دهید، فیلتر می کند.

کاربرد های سشوار صنعتی

سشوار های صنعتی در صنایع گوناگون و بسیاری کاربرد دارند. برخی از کاربرد های آن عبارتند از:

نقش سشوار صنعتی در مصارف خانگی

در خانه، افراد اغلب از سشوار صنعتی کوچک و بی سیم برای پروژه های مختلف استفاده می کنند. کاربرد های متداول عبارت‌اند از:

 1. برداشتن کفپوش
 2. روکش کردن یا تعمیر مبلمان
 3. آب کردن لوله های یخ زده در طول سرمای زمستان
 4. پاک کردن رنگ و کاغذ دیواری قدیمی هنگام بازسازی یا تزئین مجدد
سشوار صنعتی

همچنین ببینید: سشوار صنعتی ادون

سشوار صنعتی در مصارف صنعتی

در صنعت از این سشوار ها برای انجام کار های پیچیده‌تر استفاده می شود. برخی از آن ها عبارت‌اند از:

 1. پاک کردن رنگ
 2. شل کردن پیچ و مهره های قدیمی
 3. خم کردن پلاستیک و فلز
 4. از بین بردن چسب ها
 5. منبت کاری
 6. خشک کردن چوب مرطوب یا سایر مواد مستعد کپک زدن

صنعت هوانوردی با سشوار صنعتی

سشوار های صنعتی در ساخت هواپیما ها و فضاپیما ها نقش مهمی دارند. این ابزار های برقی با گرمایش الکتریکی به ویژه برای انقباض حرارتی، لحیم کاری، آب بندی، کوتر کردن، اتصال، شکل دادن و اتصال مواد مختلف مفید هستند.

استفاده سشوار صنعتی در صنعت خودرو

صنعت خودروسازی سشوار صنعتی برای تولید وسایل نقلیه (با کاربرد های مشابه در صنعت هوانوردی) استفاده می کند. اصلاحات پس از فروش، از جمله رنگ آمیزی پنجره ها و روکش های تزئینی وینیل نیز معمولاً با این ابزار اعمال می شود.

همچنین ببینید: سشوار صنعتی آپ اسپریت

اعمال پوشش روی شیشه جلوی خودرو

از این سشوار برای اعمال لایه های محافظ بر روی شیشه جلو خودرو استفاده می شود. این ابزار ها برای تعمیرات و تعویض قطعات در کارگاه های بدنه خودرو نیز مفید هستند. از آن ها هنگام رفع فرورفتگی و خراش نیز استفاده می شود.

به عنوان مثال، یک سشوار صنعتی ممکن است برای نرم کردن و قالب‌گیری سپر در جای خود یا برای بازگرداندن داشبورد به حالت جدید استفاده شود. علاوه بر این، تفنگ های حرارتی می توانند چسب ها را خشک کرده و به چسباندن تکه های چرمی کمک کنند. برعکس، چسب های قدیمی (مانند برچسب ضربه گیر، پرکننده و بتونه) را می توان به راحتی با کمک ابزار هوای گرم جدا کرد.

سشوار صنعتی در صنعت قایقرانی

صاحبان قایق های تفریحی تقریباً همیشه از اموال خود با پوشش ‌های وینیل محافظت می‌ کنند. استفاده از سشوار صنعتی در صنعت قایق‌رانی اغلب برای اطمینان از درست چسبیدن وینیل به سطح می باشد.

خشک کردن رنگ با سشوار صنعتی

یکی از کاربرد های برجسته سشوار های صنعتی خشک کردن رنگ می باشد. از آن ها می توانید برای خشک کردن رنگ اتاق، روکش ماشین و … ایتفاده کنید؛ اما به یاد داشته باشید که در هنگام استفاده از این ابزار دستکش های مخصوص به دست داشته باشد.

ایمنی در هنگام استفاده از سشوار صنعتی

تفنگ حرارتی

همچنین ببینید: سشوار صنعتی باس

اول از همه، مطمئن شوید که سشوار صنعتی با کیفیت بالا و ویژگی هایی که به طور ایمن و مؤثر نیاز های شما را پشتیبانی می کند، خریداری کنید. سپس نکات ایمنی زیر را در نظر داشته باشید:

 1. از وسایل ایمنی مناسب استفاده کنید.
 2. از تهویه خوب اطمینان حاصل کنید.
 3. مواد قابل احتراق / قابل اشتعال را حذف کنید.
 4. بررسی کنید که تنظیمات دما درست است.
 5. اسلحه را برای مدت طولانی در یک نقطه نشانه نگیرید.
 6. قبل از قرار دادن ابزار روی هر سطحی، آن را خاموش کنید.
 7. قبل از نگهداری ابزار اجازه دهید خنک شود.
 8. هرگز نازل فلزی داغ را با لباس یا پوست لمس نکنید
 9. هرگز جریان هوا را به سمت خود شخص دیگری هدایت نکنید.
 10. وقتی اسلحه روشن است به پایین نازل نگاه نکنید
 11. چیزی را در نازل تفنگ فرو نکنید.
 12. برای جلوگیری از بخارات سمی، با رنگ های مبتنی بر سرب استفاده نکنید.
 13. در حین کار هرگز گریل ورودی را مسدود نکنید یا مانع جریان هوای دستگاه نشوید.

علاوه بر این، برای محافظت حرارتی و کاهش خطر سوختگی، محافظ‌های ایمنی را به ابزارهای هوای گرم خود اضافه کنید. این لوازم جانبی تفنگ حرارتی مهم هستند.

سخن پایانی

سشوار های صنعتی ابزار های مفید، پرطرفدار و موثری برای محیط های خانگی و صنعتی هستند. به همین ترتیب، تفنگ های حرارتی و لوازم جانبی زیادی در بازار وجود دارد که می توانید از بین آن ها را انتخاب کنید. فرقی ندارد که از این ابزار در پروژه های صنعتی یا خانگی استفاده می کنید، همواره باید توجه داشته باشید تا نکات ایمنی در هنگام استفاده از این سشوار ها را با دقت انجام دهید. فروشگاه اینترنتی ابزار حسن آباد ارائه دهنده انواع ابزارآلات برقی از جمله سشوار صنعتی از برندهای معتبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *