آموزش کار, مقالات

5 راز بزرگ برای افزایش طول عمر ابزار برقی

طول عمر بیشتر ابزارآلات برقی

مهم‌ترین نکته‌ای که بعد از خرید ابزارآلات بعدی وجود دارد، نگهداری آن‌ها به درستی است. برخی افراد به دلیل تازه‌کار بودن یا بی‌احتیاطی‌شان موجب کاهش طول عمر ابزار برقی می‌شوند. بنا به این دلیل قصد داریم در این مقاله به بهترین راه‌های افزایش طول عمر ابزار برقی بپردازیم. به این ترتیب اگر قصد دارید طول عمر ابزارهای برقی‌تان افزایش یابد، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکاتی برای طول عمر بیشتر ابزارآلات برقی

نگهداری از ابزارآلات برقی کار ساده ای است. هنگامی که ابزارها به درستی استفاده شود در طولانی مدت کارایی دارند و شما را از پرداخت هزینه های سنگین برای خرید ابزارهای جدید بی نیاز می کند. علاوه بر آن نگهداری و تعمیر به موقع ابزار کار بسیار راحتی است و پیچیدگی خاصی ندارد.

از خاموش شدن ابزار اطمینان حاصل فرمایید

هنگامی‌که دستگاه برقی را خاموش می‌کنید بلافاصله روی زمین نگذارید! ابتدا از متوقف شدن کامل آن اطمینان پیدا کنید و سپس آن را روی زمین بگذارید. اگر دستگاه برقی را قبل از اینکه به طور کامل خاموش کنید روی زمین بگذارید موجب جذب گرد و خاک به دستگاه شده و از طول عمر آن کاسته می‌شود.

عدم فشار به ابزارآلات

برخی از ابزارآلات برقی مانند بتن کن و چکش تخریب به وزن‌های زیاد حساس بوده و اگر وزن زیادی بر روی آن‌ها قرار گیرد باعث به وجود آمدن فشار به قطعات خواهد شد. فشاری که به قطعات دستگاه‌های بتن کن و چکش تخریب وارد می‌شود باعث فرسایش و کاهش طول عمر سریع آن می‌شود.

استفاده از ابزار مناسب

بزرگ‌ترین اشتباه برخی افراد هنگام استفاده از دریل‌ و انواع ابزارآلات سوراخ‌کاری این است که از مته مناسبی استفاده نمی‌کنند. برای مثال اگر قصد سوراخ کردن یک سطحی با قطر 32 میلی‌متر را دارید بهتر است از مته‌های کوچک‌ترین استفاده نمایید؛ مته مناسب برای چنین قطری 16 می‌باشد. با این کار فشار کمتری به دستگاه وارد شده و به طول عمر دستگاه می‌افزاید.

تمیز کردن دستگاه بعد از انجام کار

بعد از پایان کارتان باید به تمیز کردن دستگاه‌های برقی خود بپردازید. این کار موجب می‌شود که خرابی کمتری به دستگاه‌های برقی وارد شود. بهتر است در پایان کار خود برای تمیز کردن گردوخاک‌های ابزارها از فشار باد استفاده کنید. همچنین روغن‌کاری یکی دیگر از روش‌های بهبود دادن وضعیت ابزارهای برقی است. پس حتما ابزار های برقی و دستی خود را تمیز کنید تا از فرسایش و خراب شدن آن ها جلوگیری کنید.

افزایش طول عمر ابزار برقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *